אודות

"שיבה" הינו פרוייקט ייחודי מסוגו בארץ, שמטרתו ייעול ושיפור מכלול השירותים הניתנים לאוכלוסיית הגיל השלישי. ההכרה בכך שישראל מזדקנת ואוכלוסיית הגיל השלישי גדלה בקצב מהיר מחייבת את החברה ככלל להתגייס ולהקדים פתרונות לאתגרים שסוגיה זו מעלה.

 

בהתאם לתחזיות האוכלוסייה המעודכנות של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בישראל צפוי ששיעור אוכלוסיית בני הגיל השלישי יעלה עד לכדי 15% מסך האוכלוסייה בשנת 2045, מתוכם שיעור האוכלוסייה של אלו בני 85+, אוכלוסייה בה שיעורי השימוש בשירותים רפואיים וסיעודיים גבוהים, צפוי לעלות בחדות עד ל- 8.4%.

 

אנשי שיבה פועלים במספר פרוייקטים המשלבים רעיונות יישומיים ופתרונות טכנולוגיים לשילוב בין אוכלוסיית הוותיקים ונותני השירותים, לבין העולם המתחדש, הרשת, ובכללה הרשת החברתית. אתר עובדים זה הוא הסנונית הראשונה מתוך מגוון רעיונות בשלבים כאלו ואחרים של התהוות, שבעתיד ישנו, כך אנו מקווים, את אופיו, מהירותו ואיכותו של השירות הניתן לקשיש בישראל וכמובן למשפחה המטפלת. אנו בשיבה בטוחים שתפיקו את המרב מן האתר. בכל נושא, הערה, הארה, רעיון לשינוי ולתוספת, נשמח לסייע.

עולם חדש לגיל הזהב

שיבה - פעילות נוכחית

מצבם של קשישים רבים דורש השגחה צמודה לאורך זמן, ברוב מכריע של המקרים המשפחה בוחרת להישאר עם הקשיש בבית, בחיק המשפחה. משפחות רבות מתקשות לעמוד בכך באופן רציף. ברוב המקרים מדובר בקושי להגיע למידע מהימן לחוקים תקנות זכויות ועוד. נסייע לכם בהנגשת המידע, מיצוי זכויות, ייעוץ והכוונה. הקמה וניהול פלטפורמות דיגיטליות לסיוע מקיף למשפחה המטפלת.

קידום הסיעוד והטיפול הביתי בקהילה. מחקרים רבים הראו את השפעתו המכרעת של איכות הטיפול הניתן לקשיש, על תוחלת ואיכות חייו בגיל הזהב. טיפול מסור ומקצועי עד כמה שניתן בחיק המשפחה, מענה מהיר לכל צורך סיעודי או רפואי שמתעורר, ישפר את איכות חיי הקשיש בכל הרבדים, לחיוניות בריאות ושיבה טובה.

פיתוח ויצירת מודעות חברתית – טיפולית, שתגרום לאיזון נכון בין הצרכים המיידים של החולה, לבין האסטרטגיה המתבקשת לעיכוב המחלה. שילוב חברתי בקהילה ובבית, בשלבים הראשונים ובשלבים המתקדמים יותר של המחלה, תוך שימת דגש על סיוע למשפחה הקרובה החווה בין היתר קשיים נפשיים וכלכליים במהלך הטיפול בחולה.

FIND A JOB