הניכויים המותרים משכר העובד הזר

 

בקישור ניכויים משכר העובד הזר תמצאו טבלת ניכויים מפורטת. הסכומים מתעדכנים מעת לעת ועליכם האחריות לבדוק זאת.

שימו לב – יש ליידע את העובד בחוזה העבודה, טרם תחילת העבודה על הניכויים משכרו ולקבל את הסכמתו לכך.

למעסיק אסור לנכות משכר העבודה ניכוי שלא הותר מפורשות בחוק.

 

 

לסיכום-

שכר המינימום בצירוף הניכויים המותרים לעובד זר  נע בסביבות 4300 ₪ לשכר הבסיסי.

אך בשל הביקוש הרב לעובדים המציאות שונה, בפועל העובדים מכתיבים את הדרישות לקבלת שכר גבוה יותר, ותשלום מעבר לשכר הזה הוא תוצאה ישירה של משא ומתן בין המשפחה למטפל, ותלוי נסיבות כמו קושי העבודה, מגורים נאותים, מגורי בני משפחה נוספים בבית ועוד.

קטגוריות: כללי

עוד מאמרים

טיפול אישי בחולי אלצהיימר

חולי אלצהיימר זקוקים לטיפול אישי בדיוק כמו כל אחד מאיתנו. אך בשל הבעיות התפקודיות ומצב הבריאותי, לא רק שהם אינם מסוגלים לבצע את הפעולות היומיומיות בעצמם, הם גם עלולים להתמודד עם תופעות לוואי שונות אשר מחמירות את הבעיות. לפניכם סדרת מאמרים מקצועית (7), בהם נסקור את ההיבטים המרכזיים של טיפול אישי בחולי אלצהיימר – שליטה בסוגרים, טיפולי שיניים, התלבשות, שינה, אכילה, תזונה והיגיינה אישית.

אלצהיימר טיפול אישי – היגיינה אישית

הזנחת ההיגיינה האישית היא דבר שכיח בקרב חולים דמנטיים, אולי כי הם מאבדים ענייו או פשוט מתוך שכחה. מקרים שכאלו עלולים לגרום לעימותים ומתיחויות עם מטפלים ובני משפחה, אך חשוב לדעת כיצד להתמודד עם הנושאים הללו בצורה הנכונה והאפקטיבית ביותר

אלצהיימר טיפול אישי – תזונה

תזונה נכונה היא דבר חשוב מאוד. האוכל שאנו אוכלים משפיע על בריאותנו ואיכות חיינו. תזונה לקויה גורמת למחלות וגם מאטה את ההתאוששות מפציעות ומחלות. קשישים רבים סובלים מתזונה לא נכונה המוסיפה לבעיות הבריאות שלהם וחשוב להיות מודעים לכך. חולים דמנטיים עשויים להתמודד עם:

FIND A JOB